PDF version

Vecais ceplis - Jāņa Zābera muzejs

* Jānis Zābers bija Latvijas Nacionālās operas solists. Savas īsās, bet ļoti spilgtās skatuves karjeras desmit gados (1960 – 1970) Jānis Zābers piedalījies 24 operu iestudējumos, darbojies arī kamermūzikas un estrādes mūzikas laukā. Viņš ir uzskatāms par vieno no Latvijas izcilākajiem operdziedoņiem. 

* Zābers bērnību pavadīja savās dzimtajās mājās "Vecais ceplis", savukārt vēlākās mūzikas studijas viņu saistīja ar Rīgu un Itāliju, kur dziedonis stažējies slavenajā Milānas La Scala operteātrī.

* Muzejs tika atklāts 1973. gada 11.augustā – dziedātāja dzimšanas dienā, nepilnus piecus mēnešus pēc Jāņa Zābera nāves. Mākslinieka dzimtajās mājās var apskatīt fotogrāfijas no viņa dzīves gājuma, afišas, operu tērpus. Klausīties dziesmu un operu āriju ierakstus mākslinieka izpildījumā. Muzeja saimniece ir  Jāņa Zābera brāļa meita Gunta Brieze ar savu ģimeni.

* Pēc muzeja apskates iesakām apskatīt  Jāņa Zābera ozolu, izmantot atpūtas vietu pie Aiviekstes upes, kur ir iespēja gan peldēties, gan makšķerēt. Pie muzeja ir iekārtota piknika vieta un ir iespēja nakšņot teltīs.
Informācija par cenām:
* pieaugušajiem 2 EUR no personas;
* skolēniem 1 EUR no personas.
Kontakti:
Darba laiks:
Pēc pieteikuma!
Adrese:
Vecais ceplis, Indrānu pagasts, Madonas novads, LV-4830
GPS:
Lat, lon: 56.853114, 26.658797
Tālrunis:
+371 29355123 (Gunta Brieze, LV, RU)
Lai skatītu šo Google karti, nepieciešams iespējot sociālās sīkdatnes.
Pielāgot sīkdatnes

© 2008-2022 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes