PDF version

Mūra loka tilts pār Kujas upi

PIEDĀVĀJUMS:
* Industriālā mantojuma objekts.
* Ainaviska vieta, lieliska vieta fotosesijām.
* Atrast Mūra loka tiltu var dodoties pa autoceļu P37. No Cesvaines krustojuma 5 km Gulbenes virzienā, pēc norādes labajā ceļa pusē, nogriežoties un turpinot braukt pa zemes ceļu, vēl 1 km līdz nākošajai šī objekta norādei pie tilta.

Mūra loka tilts pār Kujas upi ir unikāls industriālā mantojuma objekts, būvēts cara laikos ap 19. gs. vidu. Vienlaiduma laukakmens mūra tilts ar kieģeļu velvi uz vecā Madonas-Gulbenes zemes ceļa, slīpi šķērso upes gultni, tāpēc tam uzbūvēta masīva laukakmens krasta nostiprinājuma siena. Šāds tilts ar slīpi veidotu konstrukciju ir vienīgais Latvijā, kas saglabājies sākotnējā veidojumā.

20. gs. sākumā šis tilts saukts arī par "Līko tiltu", jo arkveida tilta konstrukcija pāri upei ir nevis taisna, bet veido 10-15 metrus garu loku. Agrākos laikos šis tilts arī kalpoja kā pārvads Kujas upei, jo šeit gāja galvenais ceļš Madona - Gulbene. 

Jau vairākus gadus pārvietošanos pār upi nodrošina blakus esošais jaunais tilts. Arī ceļš pār jaunajam tiltam tālāk neved, bet sagaida un pavada tikai zinātkārus ceļotājus, kāziniekus un skolēnu ekskursiju grupas, kā arī ģimenes, kas atbrauc uz blakus esošo Jātnieku sporta klubu "Pakavs" uz pieteiktām izjādēm. Teritorija tilta apkārtnē sakopta.

Kontakti:
Adrese:
Lat, lon: 56.987202, 26.378483, Cesvaines pagasts, Madonas novads
Lai skatītu šo Google karti, nepieciešams iespējot sociālās sīkdatnes.
Pielāgot sīkdatnes

© 2008-2023 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes