Velosipēds un riteņbraukšana ir ieguvusi lielu popularitāti aktīvās atpūtas un veselīga dzīvesveida cienītāju, tūristu, kā arī dabas draugu vidū. Tāpēc arī Madonas novada Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis 3 jaunas velo maršrutus, kas aptver skaistākās novada vietas, tādējādi radot kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju, sekmējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Jaunu velo maršrutu ieviešana un piedāvāšana ir arī viens no veidiem kā veicināt arvien lielāku tūristu-riteņbraucēju piesaisti atpūtai Madonas novadā.


Sagatavotie maršrutu drukas materiāli aptver gan precīzu un visaptverošu kartogrāfisko informāciju, gan pa ceļam apskatāmo ievērojamāko dabas un tūrisma objektu aprakstus.

Sadarbojoties arī ar Rēzeknes novada pašvaldības Tūrisma attīstības centru, izveidots trešais velo maršruts “Apkārt Lubānam”, kas ir unikāls, jo daļa ceļa posms ved gar vienu no arī mūsu novada lepnumiem - Latvijas lielāko ezeru. Kopējais garums sastāda 57 km, bet maršruts ir viegls, ja grūtības nesagādā nepiemēroti laika apstākļi. Lubāna ezera apkārtnē vērojama milzīga putnu daudzveidība, retas sugas, tāpēc brauciens ir interesants un izzinošs. Otra ezera bagātība ir zivis, kuras iepriekš piesakot, iespējams iegādāties, piemēram, zivju zupas pagatavošanai uz ugunskura. Putni un purvi, dambji un zivju dīķi, peldvietas un atpūtas vietas – tāds ir savdabīgā Lubāna mitrāja dabas piedāvājums.

Materiāls sagatavots vienlaikus trijās valodās – latviešu, angļu un krievu valodās, lai atvieglotu to lietošanu ārvalstu tūristiem.

Velomaršruta karte pieejama pielikumā pievienotajā PDF failā:
"Apkārt Lubānam"
Sagatavoti arī GPS un KML faili tiem riteņbraucējiem, kuri izmanto navigācijas ierīces:
"Apkārt Lubānam"   GPX  KML

(Ja .GPX, vai .KML failus vēlaties lietot Android ierīcē (tālrunī, planšetdatorā), jādodas uz https://play.google.com/store un meklētājā jāieraksta .GPX, attiecīgi jāuzinstalē (ja tāda jau nav uzinstalēta) kāda no vairāk kā 200 aplikācijām, kuras atbalsta attiecīgos failus. .GPX failus atbalsta arī rokas GPS ierīces, piemēram Garmin.)

Maršruta karte pieejamas šādās vietās (iespējams tiks papildinātas):

Kartes sagatavotājs: SIA “Karšu izdevniecība Jāņa Sēta”

Izdevējs: Madonas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs, 2015 gads


Velo nomas punkti Madonas novadā.‌‌


‌LAI LABI RIPO! 
Copyright © 2008-2020 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »