Brošūra "Madonas novada garša 2017" (drukāt šeit, divas A4 lapas).

    

Brošūras objekti:

1) Kamambērs. Saimniecības “Burkānciems” govs piena baltā pelējuma siers, kas pagatavots pēc klasiskas franču mīkstā siera receptes. Ceļotājiem: kazu saimniecība (ap 150 dzīvnieki), sierotava, cietie un mīkstie sieri, degustācija, produkcijas iegāde. Lejas Ķunci 2, Ļaudonas pag. , tel. 22188433 (Ruta Grauduža),www.burkanciems.lv

2) Madonas gaišais alus. Pagatavots SIA “Madonas Alus” darītavā pēc īpašas 6 iesalu receptes, raudzēšanas procesā alus ieguvis patīkamu, graudainu garšu buķeti, dzintara krāsas toni un stingru putu cepuri. Ceļotājiem: alus ražošanas procesu iepazīšana, degustācija, veikaliņš.  Bodnieki, Praulienas pag., tel.  22016544 (Rolands Zaharovs).

3) Kefīrs ar bifido baktērijām. Uzņēmumā „Lazdonas piensaimnieks” ražotajam 3.2% kefīram ir krējumveida konsistence, pienskāba un atsvaidzinoša garša, tas ir veselīgs pateicoties labajām bifido baktērijām. Ceļotājiem: ekskursija, iepazīšanās ar piena pārstrādes procesiem, produkcijas degustācija, iegāde. Klēts, Lazdonas pag., tel. 26467187, 29423907.

4) Maizes zupa. Bioloģiskajā saimniecībā “Aizupes” ražots deserts. Sausā maisījuma pamatā ir mājās ceptās rupjmaizes rīvmaize un žāvēti augļi. Ceļotājiem: stāsts par saimniecības produkciju (maize, ābolu konfektes, žāvēti dārzeņi u.c.), degustācija, ēdināšana-pikniks.  Irbītes, Bērzaunes pag., tel. 29372796 (Silvija Garbovska).

5) Svaigi ziedputekšņi. Biškopības saimniecībā “Kalnu medus” ievāktie veselīgie un uz mēles kūstošie ziedputekšņi ir izcili pilnvērtīgs dabas produkts. Ceļotājiem: stāsts par bitēm un biškopības produktu ražošanu, degustācija, produkcijas iegāde, Lubejas muiža. Rogas, Liezēres pag., tel. 29174560 (Sandris Akmans), facebook.com/kalnumedus

6) Vītināta pīles krūtiņa. Saimniecības “TD Sveķi” delikatese, pagatavota pēc senas gruzīnu receptes, kas pielāgota latviešu gardēžu gaumei. Ceļotājiem: dzīvnieku sēta (trušu, aitu un putnu kolekcijas), gaļas konservu un vītinājumu degustācija, iegāde, piknika vieta.  Sveķi, Bērzaunes pag., tel. 28353321 (Vita Kangare).

7) Kūpināta cūkgaļa. Pagatavota saimniecībā “Sipiņi S” (Aļņi) pēc sentēvu receptes. Latvietis gadu simtiem darījis smagu darbu un pēc tā gribējis labi paēst – tieši gaļas ēdiens allaž devis spēku un drosmi. Ceļotājiem: lauku saimniecība, liellopu ganāmpulks, 100 šķirņu gladiolas, kūpinājumi,  zupa, kvadracikli, pirtiņa. Aļņi, Ošupes pag., tel. 28893026 (Dace Kalniņa).

8) Laime mīlestībā. Aromātisks IK “55 mārītes” ārstniecības augu tēju maisījums, tā bagātīgā ziedu buķete palīdzēs sakārtot organismu un atjaunot dzīvesprieku. Ceļotājiem: stāsts par ārstniecības augiem, to atpazīšana dabā, tēju gatavošanas māksla, degustācija, iegāde. Lejaszīles, Praulienas pag., tel. 26527445 (Līga Lieplapa), www.marites.biz

9) ŽelejZauriņi. Uzņēmumā “Madonas Karameles” ražotas želejkonfektes ar zemeņu, ābolu un plūmju garšu. Roku darbs, dabīgs produkts, garšos bērniem un saldummīļiem. Ceļotājiem: karameļu darbnīca, degustācija, veikaliņš.  Rīgas iela 1, Madona, tel. 26380073 (Linda Blažēvica), www.karameles.lv

10) Māmuļas ūdens kliņģeri. Pēc omes Helēnas receptes cepti ūdens kliņģeri ar bērnības garšu. Ceļotājiem:  maizes cepšanas programma (4 st.), ēdināšana, lauku labumu veikaliņš. Maiznīca-kafejnīca “Māmuļa”, Parka iela 12, Madona, tel. 29424634 (Ļena un Andrejs Broki).

11) Mājas vīnogu vīns. Garšām bagāts vīns, gatavots no piemājas dārzā augošām vīnogu šķirnēm. Un, ja ticam, ka glāze dienā laba vīnogu vīna uzlabo sirds veselību – vai nav vērts to nobaudīt? Ceļotājiem: sarunas par vīnogu vīna gatavošanu, tā degustēšana un vīnu iegāde. "Domu pietura", Raiņa iela 19, Madona, tel. 29296045, 26395710 (Ilze un Astra Riekstiņas).

12) Senie Madonas novada ēdieni. Uz kulinārijas nodarbībām aicina godu saimniece un TV šova “Īstās latvju saimnieces 2017" dalībniece Antra GotlaufaKopīgi gatavosim latviskus un garšīgus Madonas puses ēdienus, kas pagatavoti no vietējiem lauksaimniecības produktiem. Viesu māja “Apiņu kalte”, Prauliena, tel. 29455829.

13) Izstāde “Kulinārais mantojums, tradīcijas un godu saimnieces”. Izstāde par vēsturiskām Madonas novada ēšanas paražām, virtuves piederumiem un svētku mielošanās tradīcijām. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas iela 10, tel. 64823844, www.madonasmuzejs.lv

 

Copyright © 2008-2020 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »